Ми працюємо для вас! Онлай-магазин з 9:00 до 20:00! Офлайн (магазин) з 8:00 до 15:00

  • Кошик порожній!

Як правильно вибрати диван?

М'які меблі, особливо такі її різновиди як дивани, міцно увійшли в життя людей, складаючи практично невід'ємну частину сучасного інтер'єру. Однак перед тим, як вибрати диван і остаточно ухвалити рішення, варто визначитися зі своїм вибором.

На перший погляд, здавалося б, що це досить легко: просто знайди відповідний за розміром формою та кольором диван і купи його. От і все. Але насправді не все так просто. Якщо покупець хоче придбати дійсно зручний та якісний виріб, що відповідає всім його запитам, йому варто ознайомитись з основними критеріями підбору диванів.

Деякі з них і буде надано вашій увазі на основі рекомендацій фахівців компанії Virkoni, яка займається виробництвом та продажем м'яких меблів на ринку України з 1999 року.

Перше, на що необхідно звернути свою увагу, це зрозуміти, для якої мети ви маєте намір використовувати диван. Чи буде вiн застосовуватися більшу частину часу як місце для сидіння перед телевізором та короткочасного відпочинку після роботи або у вихідні дні. Прийом гостей, які можуть залишитися у вашому будинку з ночівлею. Або ж вам потрібен диван, який можна використовувати як спальне місце щодня.

У першому випадку, подивіться, як вам зручніше всього сидіти на дивані: чи любите ви сидіти напівлежачи, або рівно, спершись на спинку. Якщо вам подобається напівлежати перед телевізором або з книгою в руках, вам підійде м'який диван, з м'якими подушками. Якщо ж ви віддаєте перевагу сидіти з прямою спиною, то вам підійде жорсткий див з вертикальними подушками, зробленими з щільного матеріалу і твердими підлокітниками.

Наступний момент, з яким слід визначитися, – спальне місце. Якщо ви плануєте брати диван для щоденного сну, варто подумати про придбання моделі з ортопедичним ефектом. До цього класу диванів належать дивани з пружинним блоком та різними проміжними наповнювачами: пінополіуретаном (ППУ), синтепоном повстю тощо.

Найчастіше у середньому ціновому сегменті використовується залежний пружинний блок типу Боннель (Bonnel), у якому при навантаженні прогинаються як пружини, куди ви сіли чи лягли, а й сусідні із нею. Можна брати дивани і з незалежним пружинним блоком (де на навантаження реагують ті пружини, на які ви лягли або сіли), проте ціна на них значно дорожча.

При виборі спального дивана слід звернути увагу на жорсткість його поверхні. Тут слід орієнтуватися або на особисті переваги, або на рекомендації лікаря, якщо у вас є проблеми зі спиною. Це перше. Друге, уточніть, або перевірте, наскільки рівною стає спальна поверхня дивана при розкладанні.

Далі варто зупинитись на механізмі розкладки. Знову, якщо ви бажаєте використовувати виріб як щоденне спальне місце, то механізм розкладки повинен бути максимально простим і довговічним у використанні. Існує безліч таких механізмів. Однак їх можна розділити на три основні види:

- розсувні;

- викочування (висувні);

Розкладні.

До розсувних механізмів трансформації відносяться такі як "французька розкладачка", "американська розкладачка", "акордеон". До викочування - "телескоп", "єврокнижка", "дельфін", "конрад". До розкладних - "книжка", "клік-кляк", "кушетка".

Оббивка

І останнє, над чим варто подумати при перед покупкою – це оббивка дивана. Тут є безліч різних варіантів. Зупинимося на деяких із них.

Бавовна. Перевагою цього матеріалу полягає в тому, що він натуральний та екологічно чистий. До того ж чудово пропускає повітря. Такий матеріал найкраще підходить для оббивки дитячих меблів. Мінусом бавовни є його зносостійкість. Термін його служби становить від 5 до 7 років. Однак, оббивка з бавовни може покриватися спеціальними захисними речовинами, які захищають його від передчасного вицвітання, пилу та протирання, що може збільшити термін служби.

Жаккард є красивою зносостійкою тканиною, часто зі складним малюнком. Він досить щільний і добре протистоїть протиранню. Різновидом жаккард є тканини терможаккард та скотчгард. Терможаккард має спеціальне термічне забарвлення, що сприяє збільшенню зносостійкості, а скотчгард, своєю чергою, просочується добавками, які відштовхують воду, пил, бруд.

Флок – приємна на дотик, довговічна та міцна. Ця вологостійка тканина є стійкою до присутності в будинку домашніх тварин. Її часто називають «антикіготь».

Мікрофібра – відмінна сучасна тканина із спеціальним тефлоновим покриттям. Не викликає алергію та довго зберігає колір.

Екошкіра. Зносостійкий, вологостійкий матеріал дуже простий у догляді.

Забарвлення диванів рекомендується вибирати нейтральних кольорів.